Ana Sayfa

Ağız ve Diş Sağlığınıza, Kalbiniz İçin Dikkat Ediniz

Dişlerdeki sağlık problemleri, vücudumuzda organlarımızın da sağlığını tehdit etmektedir. Özellikle genel sağlığımızda vazgeçilmez organ olan kalbin sağlığında diş sağlığı çok önemlidir.
Ağız ve Diş Sağlığınıza, Kalbiniz İçin Dikkat Ediniz.

Dişler, sözlü iletişimimizde, konuşmamızda, beslenmemizde ve genel estetik görünümümüzde etkilidir. Etkili olunca, dişlerin ihmali de bize zararlı olmaya başlamaktadır. Bize birçok konuda yardımcı olan dişler, ihmal edildiğinde, sağlığımıza zararları olmaktadır.

Dişlerin sağlığı korunmadığında, hastalanırlar. Çürümeye başlarlar. Çürürler. Çürüyen dişler, ağızda ve vücutta bakteri kaynağıdır. Bakteriler, damar yoluyla tüm vücuda yayıldığında kalp yetmezliklerine sebep olabilmektedir. Kalp ile ilgili geçirilmiş bir müdahale de hayatı riske sebep olabilir.

Hamile kalmayı planlayan kadınların mutlaka ağız ve diş sağlığı muayenesi olması gerekir. Bakteriler hamilelik sürecinde istemeyen problemler oluşturabilir. Hamilelikte bir sağlık sorunun tedavisinin çok zor olduğunu unutmamak gerekir. Ağızdaki dişeti hastalıkları, çürükler, ağız içindeki iltihaplalar, erken doğuma sebep olabilir. Düşük riskini oluşturur.

Diş hekimlerine belli aralıklarla muayene olmak, erken dönemde ağız içindeki sağlık problemlerinin saptanması, tedavi şansı doğurur. Tüm bedeninizi koruma şansına sahip olursunuz

Genel sağlığımızı bu kadar etkileyen ağız sağlığımızın üzerinde daha çok durmalıyız.Hekiminize düzenli aralıklar ile muayene olursanız hem yeni oluşmaya başlayan bir problemi erken yakalamış olursunuz hem de tüm bedeninizi koruma şansını yakalamış olursunuz.

İstanbul Bağdat Caddesi Dentalform’da muayene olurken sizden bir ücret talep etmemekteyiz. Rutin kontrollerinizi yaptırabilirsiniz.

Yetişkinlerin düzenli muayene olurken, çocuklarını da yanlarında getirmelerini tavsiye ederiz. Çocuklar, erken yaşta, diş hekimine düzenli aralıklarla muayene olarak, ağız ve diş sağlığına önem vermesi gerektiği bilincini kazanmaktadırlar. Bütün alışkanlıklarımızın çoğunu küçük yaşlarda kazandığımızı, yetişkin olarak çok iyi biliyoruz. Gelecek nesillere,  bu alışkanlığı kazandırmak, her ailenin önem vermesi gereken bir sağlıklı yaşam kuralıdır.

Takviminizde, ajandanızda, bir tarih belirleyiniz. Diş hekimi randevunuzu oluşturunuz. Ağız ve Diş Sağlığınızın, vücudu tehdit etmemesi için kendinize önem veriniz.

Hep iyi haberler alacağınız, sağlıklı ve mutlu günleriniz olsun…..

Detaylı bilgi almak için : İstanbul, iletişim bölümümüzden randevunuzu alıp, ücretsiz muayene olabilirsiniz.