Ana Sayfa

Bonding Diş Uygulaması Bağdat Caddesi'nde

Birçok insan dişlerinin arasındaki boşluklardan şikayetçidir. Kiminin diş yapısı en başından beri öyleyken, kimisi sonradan (diş çekilmesiyle kalan boşluk nedeniyle gibi) dişleri arasındaki boşluklar sebebiyle rahatsızlık duymaktadır. Peki bunun bir çözümü var mı?
Bonding Diş Uygulaması Bağdat Caddesi'nde.

Bonding uygulaması ile diş şekli tek seansta değiştirilebilmektedir. En çokta yukarıdaki örnekteki gibi dişleri arasında boşluk olan bireyler bonding uygulamasını uygulamış ve uygulamaktadır. Oldukça basit ve kullanışlı bir yöntemdir.

Bonding uygulaması, genç yaştaki bireylere diş kırılması gibi problemlerde kaplama yapılamadığı durumlarda da kullanılmaktadır. Dişin çok azının ya da yarısının kırılması önemli değildir. Bonding uygulaması, oldukça güçlü sonuçlar vermektedir.

Kırık bir diş üzerini doldurarak yeni bir diş yapmak tek seansta, hatta yarım saat gibi kısa bir sürede sonuçlanabilmektedir. Bu uygulamanın dişe hiçbir zararı yoktur; yalnızca dolgu malzemesi dişe yapıştırılır.         

Bonding uygulaması aynı zamanda dişin rengini değiştirmek için de gerçekleştirilebilmektedir. İsmi pek bilinmese de bonding, günümüzde en çok kullanılan diş koruma ya da onarma uygulamalarından biridir.

Bonding uygulaması ve ağrı

Birçok insan diş hekimi ziyaretlerinden korkmaktadır. Her ne kadar zorlu bir süreç olsa da, sağlıktan daha önemli bir şey yoktur. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, bonding uygulaması hiçbir ağrı, acı hissettirmez! Hatta dişinizin uyuşturulmasına bile gerek kalmayabilir.

Hiçbir ağrı çekmeden yaptırabileceğiniz bu uygulama, uzman diş hekimi tarafından gerçekleştirildiğinde orijinal dişinizden hiçbir şekilde farklı durmayacaktır.

Bonding uygulaması ve renk değişimi

Bonding uygulaması ile yapılan diş, en fazla normal bir diş kadar renk değiştirebilir ve bu dış etkenlere, yani sigara, alkol, kahve kullanımı gibi faktörlere göre değişiklik gösterir. Yüzeyi cilalama işlemiyle oldukça korunur bir hale getirilir. Renk değişimleri, diş hekimi tarafından diş beyazlatma yöntemiyle kolayca giderilebilmektedir.

İşlemin ücreti, diğer estetik işlemlerle kıyaslandığında daha düşüktür ama bu malzeme kullanımına göre değişkenlik gösterebilir.

Bonding uygulaması gerçekleştirilen diş için hastaya verilen en temel öneri, sert cisimleri (şeker, kabuklu fındık, buz gibi) ısırmamasıdır. Aynı şekilde günde iki kere dişlerin fırçalanması da diş hekimleri tarafından verilen öneriler arasındadır.

Özetleyecek olursak, bonding uygulaması kırık dişlere ya da dişler arası boşlukları doldurmak amacıyla yapıldığı gibi aynı zamanda dişlerin uzunluk, kısalıklarını ayarlamak, inceltme ve kalınlaştırma gibi işlemlerde de kullanılan, ağrı hissettirmeyen ve ucuz maliyetli bir tedavi şeklidir.

Her hastalıkta ya da tedavi sürecinde olduğu gibi, diş tedavilerinde de uzman diş hekimleri ile irtibat halinde olmanızı, diş hekimi müsaade etmeden uygulama yaptırmayıp, güvenilir olmayan ürünler kullanmamanızı öneririz. Bu konu hem maddi olarak hem de manevi olarak yıpranmamanız adına oldukça önemlidir.