Ana Sayfa

Çok Kahve Tüketimi, Beyaz Dişlerin Sararmasına Sebep Oluyor

Ağız içinde dişlerimizin dizilimi, şekli v.b ile bir memnuniyetsizlik olmasa bile diş rengi ile şikayetlerimiz olabilmektedir. Kişilerin dişlerini düzenli fırçalamasının en büyük sebeplerinden biri, bembeyaz dişlere sahip olmaktır.
Çok Kahve Tüketimi, Beyaz Dişlerin Sararmasına Sebep Oluyor.

Diş fırçalama alışkanlığını düzenli yerine getiren kişilerde, fırçalamada ilk sebep, dişlerin beyaz kalması ve ağız kokusunun olmamasıdır. Sağlıklı dişlere sahip olmak için diş fırçalamak, ikinci sebep olmaktadır.

Bembeyaz dişlere sahip olmayı herkes ister. Sararmış dişlere sahip olmak kimse istemez. Beyaz rengin, zamanla sararmasının ve aynaya bakıldığında sarı dişler olmasının birçok sebebi olmaktadır.

Kafeinli içecekler, yemek yeme alışkanlıkları, sigara kullanımı ve yeterli gelmeyen ağız temizliği alışkanlıkları, beyaz dişlere sahip olmamızı engelleyebilmektedir. Diş gıcırdatması olan ve reflü sorunu olan kişilerin dişleri, belli bir zaman sonra sararabilmektedir. Kuru ağız sorunu yaşayan kişilerinde, zamanla dişleri sarı renk almaktadır.

Dişler özelliklerine ve kalınlıklarına göre, sahip olduğu orijinal rengine göre, zamanla grimsi, sarımsı ya da daha beyaz renk yansıtmaktadır.

Çeşitli sebeplerden sarı renkte görülen dişleri, yeniden beyaz renk kazandırmak, kendi çabamızla zordur. Dişlerin sarı renkte gözükmesine sebep olan, birikimler temizlenirse beyaz dişler yeniden ortaya çıkabilir.

Bazı kişilerin orijinal beyaz dişlerinin beyazlığı kişileri memnun etmeyebiliyor. Kişiler daha beyaz dişlere sahip olmak istemektedirler. Daha beyaz dişler için, diş hekimleri tarafından diş beyazlatma uygulamaları yapılmaktadır.

Diş Hekimi tarafından profesyonel diş beyazlatma uygulamasında, diş beyazlatıcı ajanlar, mine ve dentin gibi sert dokuları etkileyerek, beyazlatma işlemi gerçekleştirirler. Bu ajan, dentin tabakasına ne kadar çok nüfuz ederse, o kadar beyazlar.

Çok kahve tüketimi ve sigara tüketimi, yaşam tarzı, beslenme alışkanlıkları, ağız, diş ve çene sağlığında etkili olmaktadır. Diş beyazlatma ile ilgili, internet ana sayfamızda hizmetlerimiz bölümünden bilgi sahibi olabilirsiniz. İnternette sarılığı gidermek için diş beyazlatıcı ürünler ile ilgili yazımızı da, diş blog yazılarımızdan okuyabilirsiniz.

Diş gıcırdatması probleminiz varsa, gıcırdatma tedavisinin kolay çözümleri bulunmaktadır. Diş blog yazılarımızdan, bu konu ile ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Ağız kokusu problemleriniz varsa, ağız kokusu mu nefes kokusu mu olduğunun belirlenmesi önemlidir. Ağız kokusu, ağız içindeki sağlık sorunlarının belirtisidir. Nefes kokusu ise vücutta sağlık sorunlarının belirtisidir. Kokunun tanısının konması için muayene olmanızı tavsiye ederiz. Nefes kokusu tanısı, vücutta yaşanılan bir sağlık sorunun erken teşhisine ve tedavisine faydalı olmaktadır. Bu konu ile ilgili ayrıntılı anlatım, Diş blog yazılarımızda bulunmaktadır.

İstanbul Bağdat Caddesi, Dentalform’da Diş Beyazlatma, Diş Botoksu, Diş Gıcırdatması Tedavisi ve Ağız kokusu ile ilgili çözümler için muayene olabilirsiniz.