Ana Sayfa

Erkekler de Artık Gülüşlerine Önem Veriyor

Gülüş tasarımında, pembe estetikte, diş beyazlatmada, gülüş estetiğinde, uygulama yaptıran kişiler arasında erkeklerin sayısı son yıllarda oldukça fazladır.
Erkekler de Artık Gülüşlerine Önem Veriyor.

Erkeklerde artık güzel gülmeye önem veriyor. Estetik görünüm önemli olmaya başladıkça, erkeklerde artık estetik görünümlerine dikkat etmektedirler.

Yüz bölgesinde kırışıklıklarına, genç görünmek herkesin isteğidir. Yüz bölgesinde estetik cerrahi ve medikal estetik uygulamaları ile kendini gençleştiren kişiler, yüz bölgesinde dişlerinin de estetiğine önem vermektedir. Diş estetiğinde kendileri için gerekli uygulamaları talep etmektedirler. Erkekler burun, çene, göğüs, vücut ve diş estetiğinde son yıllarda çok uygulama yaptırmaktadırlar.

Plastik cerrahi uygulamalarında estetik görünümü kazandırmak isteyen erkekler, kadınlardan farklı olarak önceliği diş estetiğine vermektedirler. Dişlerin renk tonunda ve boyutunda estetik görünüm istemektedirler. Sağlıklı iletişim için güzel bir gülüşe sahip olmak istemektedirler.

Erkekler günümüzde dişlerini gençleştirme uygulamalarında porselen lamina uygulamasını çok tercih etmektedirler. Laminate porselen uygulamasını tercih etmelerinin sebebi, dişleri sağlıklı bile olsa, aşındırmadan dolayı koyu renge sahip dişleri istememektedirler.

Küçülen dişleri istememektedirler. Küçük dişler, erkekler ne kadar fit olsa da yaşlı görünüme sebep olmaktadır. Porselen laminate uygulamaları ile genç görünüme kavuşmaktadırlar. Diş etlerinde fazlalık varsa, pembe diş estetiği ile estetik görünümlerini değiştirerek, daha genç görünmeye başlamaktadırlar.

Diş hekimlerinin (dentist) sayesinde, başarılı laminate ile erkekler, çevreleri çok fark etmeden gençleşebiliyor.

Erkekler Neden Porselen Lamina Uygulamalarını Tercih Ediyor?

Bu uygulamada, dişler kesilmemektedir. Herkes cerrahi işlem uygulanacak, canı acıyacak diye diş hekimine gitmeyi ertelemektedir.

Laminalarda, diş kesilmeden, doğal diş görünümüne sahip olmak mümkün…

Neredeyse gerçek dişten ayırt etmek zordur. Işığı geçirme özelliğinden dolayı doğal diş görünümüne saip olabilmektedirler.

Her erkeğin diş rengi seçimi farklı olmaktadır. Erkek uygulamacı ve diş hekimi birlikte karar vermektedirler. Dentalform diş hekimleri, İstanbul Bağdat Caddesi’nde renk skalasını ve başka kişilerin öncesi sonrası uygulamalarını göstererek kişilerin beklentisini belirlemektedir. Tecrübeleriyle de tavsiyelerini belirtmektedirler.

Bazı erkeklerin tek dişinde renk problemi olabilmektedir. Tek diş koyulaşmış olabilmektedir. Son yıllarda bu durumda ilk başvurulan yöntem porselen lamina uygulamalarıdır. Bonding Diş Uygulamasını da tercih eden erkekler bulunmaktadır. Bonding Diş ve porselen lamina uygulamasının fiyatlarında ve uygulama süresinde farklılıklar bulunmaktadır.

Bu uygulama da iğne yapılmamaktadır. Kişilerin kendi dişlerine yapıştırılma tekniği kullanarak gerçekleştirilen bir diş hekimi uygulamasıdır. Kişilerde ağrı olmamaktadır. Acı olmamaktadır. 2 seansta uygulama bitmektedir. İlk seansta ölçü alınmakta, ikinci seans sonrasında yeni estetik ve doğal görünümle sosyal hayatlarına karışmaktadırlar.

Uygulama sonuçlarının doğallığından dolayı, bu uygulamayı yaptıran erkeklerin çoğu çevresine söylememektedirler. Çevreleri tarafından diş beyazlattıkları sanılmaktadır.

Sosyal hayatlarında, iş hayatlarında iletişimlerinde rahat rahat gülüp konuşabilmektedirler. Kendilerine özgüven gelmektedir.

Çok ince olan porselen yaprakçıkları, tıbbi açıdan dişe hiçbir zarar vermemektedir.

Korkular, artık dişte şehir efsaneleri haline geldi. Korku ve acı yok… Kişiye özgü güzel gülüşler var…