Ana Sayfa

Estetikte Son Nokta Pembe Estetik

Bazı kişilerin gülerken diş etleri gözükür. Bazılarının çok fazla gözükür. (Gummy Smile). Gülüşümüzde hem dişlerin görünümü önemlidir, hem de diş etlerinin görünümü önemlidir. Kişilerin diş estetiğinde hepsi değerlendirilir
Estetikte Son Nokta Pembe Estetik.

Gülüş Estetiği için, sadece muntazam ve beyaz dişler yeterli olmamaktadır. Muntazam gözüken dişlerin, dişeti ile uyumu da önemlidir. Diş Estetiğinde, dişetleri ve dişlerin düzgün dizilimi birlikte değerlendirilir

Günümüzde kişiler diş tedavilerinden çok dişlerin estetik görünümüne önem vermektedirler. Talep estetik diş uygulamalarında artınca, birçok klinik pembe estetik uygulaması yapmaya başladı. Tek seansta çok kısa bir sürede uygulamanın tamamlandığı Pembe Estetik uygulaması, hemen sonuçları vermesi açısından, kişiler tarafından çok tercih edilmektedir.

Pembe Estetik uygulaması ile Gülüş Tasarımı planlanırken, altın oran denilen mükemmelliğe yaklaşmak önemlidir. Estetik Diş görünümünde dişleri, yüzün bütününden ayrı planlamamak gerekir. Yüz, dudak, çene ile bir bütün olarak değerlendirilip, plan yapılmalıdır. Uygulama gerçekleştirilmelidir. Dudak, çene, yüz, dişler, diş eti bir uyum halinde olmalıdır.

Dişetinin fazla görünmesi, dişlerin kısa olması bir dezavantajdır. Dişeti fazla görünen kişilerin, dişlerin kısalığının yanında, dudaklarda ince ise, estetik görünüm açısından sorunun fazla olması demektir.

Dişetlerinin estetik olarak düzeltilmesi planlanırken, seviyelerinin asitmetrik olması, düzensiz olması, rengi, dizilişi değerlendirilir. Bunlar estetik olarak görüntüde sorun oluşturur. Uygulama ile dudakla dişetlerinin ilişkisi düzeltilir. Dişlerle ilişkisi düzeltilir. Uygulama sonrasında iyileşme süreci tamamlandıktan sonra restorasyona başlanır. İyileşme süreci, dişetlerinin son halini alması ile tamamlanır.  Pembe Estetik Uygulamasından sonra restorasyona başlanır.

Bazı kişilerde pembe estetik uygulaması yapılır. Dişetleri düzeltilir. Sonrasında restorasyona gerek kalmayabiliyor. Bu durumlarda kişiler orijinal dişleri ile yaşantısına devam edilir.

Pembe Estetik Diş uygulaması sonrası bazı kişilerde çok az dişeti görünmeye devam eder. Bu kişilere botoks uygulaması yapılır. Gülerken, gülüşlerinde dişetlerinin kapanması botoksla sağlanır. Gülüş Estetiği için yapılan botoks uygulaması, az dozda, dudağa, burun köküne yapılır.

Diş Eti Hastalıkları ve Cerrahisi, diş hekimleri (dentist)  tarafından uygulanmaktadır. Sadece bu konu üzerine tedavi yapan diş hekimleri bulunmaktadır. Diş Eti Çekilmelerinin Tedavisi, Gülüş Dizaynı & Pembe Estetik, Gingivitis Tedavi, Dişeti renklenmelerine karşı depigmentasyon tedavisi yapılmaktadır.

Pembe Estetik Uygulama Süresi

Gingivoplasti uygulaması anestezi ile 30 dakikada yapılmaktadır. Lazer veya elektro cerrahi yöntemleri ile çözüm getirilir. Uygulama sonrası sosyal hayatlarına devam ederken ağrı, sızı hissetmezler. Uygulama sonunda dişler kısa görünümden kurtulur.

Pempe Estetik Uygulaması için, diş etlerine estetik görünüm kazandırıldıktan sonra, porselen lamina, bonding diş, ve zirkonyum diş kaplama gerçekleştirilir.

Pembe Estetik uygulama süresi, uygulama ve size nasıl bir gülüş tasarımı planlanacak bilgi almak için, İstanbul Bağdat Caddesi Dentalform’a bekleriz. Uygulamaya karar verdiğinizde, yeni Gülüş tasarımınız ile dişlerin ve diş etlerinin görünümü ile güzel gülüşlere sahip oluyorsunuz. Dentalforma gelen kişilere “Hollywood Gülüşü” vadediyoruz.

Fotoğraf: Bulgaristan, Plovdiv, Philippopolis Roma Tiyatrosu