Ana Sayfa

Tel Taktırmadan Dişleriniz Düzelsin

Dişlerinize tel taktırmanızın şart olup olmadığını araştırıyorsanız, Ortodontik sorunlarınız bulunmaktadır.
Tel Taktırmadan Dişleriniz Düzelsin.

Ortodontik probleminiz varsa, diş eğriliğiniz vardır. Eğrilikler, ağız ve diş sağlığı açısından çok önemli olduğunu, diş hekimlerinden öğrenmişinizdir.

Genellikle dişlerde eğrilik varsa, kişiler estetik görünümleri açısından çözüm getirmek istemektedirler. Dişlerdeki çarpıklıkları, gülüş estetiğinde problem olmasın diye çözüm getirmek istemektedirler. Çarpıklıklar, ağız ve diş sağlığı açısından çok önemlidir. Bir diş hekimine tedaviyi, ağız ve diş sağlığında problem olmasın diye başvurmaları gerekir.

Eğer bir kişinin, çarpık dişleri varsa, dişlerini düzgün fırçalayamayacaktır. Çarpık dişlerde diş fırçasının ulaşamadığı kısımlar vardır. Hatta diş ipinin ulaşamadığı kısımlarda olmaktadır. Dişleri iyi fırçalamamak, hem ağız için hem de vücut için sağlık sorunları oluşturur. Fırçalama düzgün olmazsa, zamanla fırçalanmayan bölgelerde dişlerin yapısı bozulmaya başlar. Bozulma devam ettikçe çürümeye başlarlar. Çürükler, ağızımızın içinde görülmeye başlar. Sağlığımız için risk oluşturur.

Ülkemizde eğitim seviyesi arttıkça, çarpık dişleri olan çocuklarının erken yaşta tedavi olması için, diş hekimlerine (dentist) getiren yetişkinlerin sayısı da artmaktadır. Aileler, çocukken, çocuklarını erken dönemde ortodontik tedavi için, diş hekimlerine getirmektedirler. Yetişkinlerde çarpık dişleri ile yaşamaya devam eden, diş hekimine gitmek istemeyen insanların sayısı da oldukça farklıdır. Çarpık dişler vücut ve ağız sağlığımız için riskli. Lütfen riskin gerçekleşmesine izin vermeyiniz.

Ortodonti Tedavisi için, diş hekimine gitmeye karar veren ama diş teli yüzünden, gitmeyi erteleyen insanların sayısı da az değildir. Tel, insanların kabusudur. Teller ve braketler, kimse tarafından sevilmemektedir. Belli bir kariyeri olan kişiler için, çalışırken tel kullanmak çok zordur. Gençlerde ise ciddi bir ergenlik sendromudur.

Günümüzde teller ve braketler, insanları mutsuz etmesin, kabusu olmasın diye şeffaf plaklar kullanılmaktadır. Diş konusunda, tıpta şeffaf plaklar, güzel bir yeniliktir.

Şeffaf plaklar, karşıdan başkaları tarafından kolay kolay fark edilmediği için, çok tercih edilmektedir. Fark edilmemesinden sonra en çok tercih edilme sebebi, yemek yerken, çıkartılabilme avantajıdır. Yemek yedikten sonra, diş ve dil fırçalaması yapıldıktan sonra, plaklar tekrar yerleştirilir.

Telsiz ve braketsiz uygulamanın gerçekleştiği şeffaf plak uygulaması, son zamanlarda çok popüler bir tekniktir. Fakat her ortodonti tedavisine ihtiyacı olan kişilere şeffak plak uygulanamamaktadır.

Şeffaf plakların, maalesef maaliyeti yüksek. Bazen kişiler bu uygulamaya uygun olsa da, maddi imkanlarının yetersizliğinden dolayı, diğer yöntemi tercih etmelerine sebep olmaktadır. Tek dezavantajı diğer yönteme göre biraz maliyetinin yüksek olmasıdır.

Bu uygulamanın kullanımı çok kolay, bu özelliği de en önemli avantajlarından biridir. Sonuçları mükemmeldir.

Dentalform, İstanbul Bağdat Caddesi’nde ücretsiz muayene olarak şeffaf plaklara uygun olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Hep iyi haberler alacağımız günlerimizin olması dileğiyle...