Ana Sayfa

Estetik Dişler İle Gülüş Tasarımı

Estetik bir gülümseme, kişinin yüz bölgesine uyumlu ve uygun bir gülümseme… Gülümseme tasarımı, gülüş tasarımı veya gülümseme estetiği, İstanbul Bağdat Caddesi’nde Dentalform’da…
Kişilere ideal gülüşünü kazandırmak bizim işimiz…
Estetik Dişler İle Gülüş Tasarımı.

Fotoğraf: İtalya, Piedmont Bölgesi, Torino

Estetik bir gülümseme yalnız beyaz, muntazam dişlerle değil, bu dişlere uyumlu dişetleri ile mümkün olur. Estetik dişeti uygulamalarının diğer adı da Pembe Estetiktir.

Diş hekimlerinin yüz bölgesinde kişilere özgü ideal gülüşü kazandırdıkları gülümseme tasarımı, tıpta  gülümseme estetiği olarak tanımlanmaktadır.  Bu uygulamayı yapan diş hekimlerine deestetik diş hekimleri denmektedir.  İdeal Gülüş, kişi aynaya baktığında veya yakınları kendisine baktığında, sağlıklı – temiz-uyumlu- göze güzel gelen bir gülüştür. Birine bakıldığında, gülüşünün göze güzel görünmesi, temiz görünmesi, diş hekimlerinin sanatını konuşturduğu bir uzmanlıktır.

Estetik bir gülümseme yalnız beyaz, muntazam dişlerle değil, bu dişlere uyumlu dişetleri ile mümkün olur. Estetik dişeti uygulamalarının diğer adı da Pembe Estetiktir. Diş etlerinin sağlığı, rengi ve seviyesi diş estetiğini tamamlar. Göze hoş gelen, uyumlu ve temiz bir gülüş sağlamanın ilk adımıdır. Pembe estetik adını verdiğimiz diş eti bölgesinde en çok karşılaştığımız sorun, diş eti hastalıklarının dışında, gereğinden fazla görünen dişetleri ya da asimetrik dişeti seviyeleridir. Gülüş tasarımında pembe estetik uygulaması çoğu zaman gereklidir. Pembe estetik uygulaması diş etinin şekillendirilmesi ve yeni bir form verilmesi işlemidir.

Diş etlerinin sağlığı, rengi ve seviyesi diş estetiğini tamamlar. Göze hoş gelen, uyumlu ve temiz bir gülüş sağlamanın ilk adımıdır.

Pembe estetik adını verdiğimiz diş eti bölgesinde en çok karşılaştığımız sorun, diş eti hastalıklarının dışında, gereğinden fazla görünen dişetleri ya da asimetrik dişeti seviyeleridir. Gülüş tasarımında pembe estetik uygulaması çoğu zaman gereklidir.

Pembe estetik uygulaması diş etinin şekillendirilmesi ve yeni bir form verilmesi işlemidir.

Gülümsemeyi Etkileyen Faktörler