Laminate Porselen Uygulamaları

Dişlere, diş hekimleri tarafından, porselen yaprakların yapıştırılması, estetik diş hekimleri uygulamalarından olup, tıpta Laminate Porselen uygulamaları olarak tanımlanmaktadır. Porselen Lamina, Porselen veneerler, porselen yapraklar olarak isimlendirilirler.
Laminate Porselen Uygulamaları.

Porselen Lamina Nedir?

İstanbul Bağdat Caddesinde Dentalform'a sadece 2 kez gelinerek porselen lamina uygulaması ile bir ömür ağız bölgesinde estetik görünüme sahip olabilirsiniz.  Dişlerin ön cephesine yapıştırılan porselen yapraklar, günümüzün başarılı konservatif tedavilerinden biridir. İlk muayenede dişlere yapıştırılacak lamine rengine ve formuna, diş hekimi ve uygulamayı yaptıracak kişi, birlikte karar verirler. Demo malzeme ile nasıl görüneceği konusunda, kişiler bilgi sahibi olur. Planlama yapılır. 2.ci muayenede, dişler kesilmeden, kişinin ağız yapısına uygun gülüş tasarımı da planlanarak, ilk muayene belirlenen renk ve form olan porselen laminalar yapıştırılır.

Laminate porselen laminalar, ışığın geçmesine imkan tanıma özelliğine sahip olup, ışık geçirgenliği kullanılan porselen malzemesine ve yapım tekniğine göre görünümde fark eder. Işık geçirgenliği, porselen veneerlerin gerçek diş gibi görünmesi avantajını sunmaktadır. Başkaları tarafından kişinin kendi dişi mi porselen lamina mı ayırt edilmesi zor olur. Bu ayırım zorluğu, uygulamayı yapan diş hekimin profesyonelliği ve estetik bakış açısıyla orantılıdır. Doğru lamina rengi ve formu, estetik diş hekiminin işindeki  tecrübesiyle gelişen bir seçimdir.

Diş hekime sadece iki seans gelerek gerçekleştirilen bu diş tedavisinin süreci çok kısadır. İlk muayenede dişler kesilmeden, aşındırılmadan ölçü alınır. İkinci seansta acısız kısa bir sürede kişilerin ve diş hekiminin karar verdiği veneerler yapıştırılması gerçekleştirilir. Uygulama bittiğinde, güzel bir gülüşe sahip olursunuz. Yeni gülüş tasarımınız yüzünüz ile uyumlu olmaktadır. Uygulama sonrasında kırılma olması çok zordur. Kırılmaya karşı dayanıklı malzemeden yapılan porselen lamina dişlerin bakımı konusunda, ayrıntılı bilgilendirme yapılmaktadır.

 İstanbul Bağdat Caddesi Dentalform'a ikinci porselen lamina randevusuna geldiğinizde, uygulamanız yapıldıktan sonra, yeni dişleriniz, yeni diş görünümüzle, korkmadan gülmeye başlıyorsunuz. Yeni gülüş tasarımınız ile sağlıklı gülüşlere…

Fotoğraf: İtalya, Floransa, Vecchio Sarayı.